3M fona attēls
Mēs vēlamies uzlabot savu biznesu, planētu un ikviena cilvēka dzīvi.

Cilvēku dzīves uzlabošana ir aizraujoša un ambīcijām piepildīta rīcība. Tas ir svarīgs process un ir mūsu darbības pamatā.

Mūsu dzīves ambīcijas

Iztēlojieties pasauli, kur katra cilvēka dzīve ir uzlabojusies – kur esošie dabas resursi ir droši pieejami, cilvēkiem ir piekļuve izglītībai un iespējām, un sabiedrība ir drošībā, vesela, vienota un plaukstoša.

Mūsu mērķis ir padarīt pasauli tieši tādu. Tomēr tik liels mērķis nav rokas stiepiena attālumā. Tādēļ mēs, 3M, apņemamies sekojošo:

 • Mēs darīsim visu iespējamo, lai radītu zinātni un tehnoloģijas, kas ļautu sasniegt šo mērķi..
 • Mēs iedvesmosim katru personu uz degsmi un zinātkāri gan mūsu uzņēmumā, gan sabiedrībā.
 • Mēs apzināsimies, ka nevaram gūt panākumus vienatnē un apņemamies veicināt un atbalstīt sadarbību, lai uzlabotu ik katra cilvēka dzīvi uz zemes.

Uzziniet vairāk par to, kā mēs uzlabojam dzīves.

 


Stāsti

 

 • Kādēļ ir labi būt tumsā.

  3M™ Speedglas™ automātiski satumstošā metināšanas filtra tehnoloģija nodrošina, ka metināšanas filtrs satumst 0.1 milisekundi pēc loka izveidošanas.

  Kādēļ ir labi būt tumsā. Kādēļ ir labi būt tumsā.
 • Lūk, labāka ideja.

  Izmantojiet sudraba metalizēto un pret laikapstākļiem izturīgo polimēru plēvi ar 94% puslodes veida saules svara atstarojumu no tiešas gaismas. Rezultāts: gaišākas LED lampas Āfrikā.

  Lūk, labāka ideja. Lūk, labāka ideja.
 • Atviegloti izelpojiet.

  Filtrete™ veselīga dzīvesveida maksimālais alergēnu filtrs piesaista un noķer mikroskopiskas daļiņas, kas var pārnēsāt baktērijas un vīrusus, tikai par 80$ gadā.

  Atviegloti izelpojiet. Atviegloti izelpojiet.

Stāsti

 


Mūsu atbildība un pieredze

 

 • Kopš 1932. gada mēs esam bijuši nozares priekšgalā, ieviešot programmas un politiku, lai nodrošinātu vides aizsardzību, sociālo atbildību un ekonomisko dzīvotspēju.

  1932: 3M piedāvā īstermiņa un ilgtermiņa darbnespējas segšanu, pensiju plānu un bezdarba apdrošināšanas plānu. 

  1949: Tiek ieviests pirmais 3M akciju pirkšanas plāns darbiniekiem.

  1951: Tiek izveidota 3M drošības un aizsardzības nodaļa.

  1953: Tiek izveidots 3M fonds, kas ir viens no pirmajiem korporatīvajiem labdarības fondiem Amerikā.

  1961: Tiek izveidota 3M ūdens un sanitārās inženierijas nodaļa.

  1963: Tiek izveidota 3M Carlton biedrība, lai godinātu izcilus tehniskos darbiniekus. 

  1964: 3M medicīnas nodaļai pievienojas pirmie oficiāli apmācītie higiēnisti un medicīnas fiziķi.

  1970: Sākas produktu vides novērtēšana. Tiek izveidota vides inženierijas un piesārņojuma kontroles (VI & PK) organizācija. 3M rūpnieciskās higiēnas un medicīnas fizikas pakalpojumi paplašinās pat ārpus Amerikas Savienotajām Valstīm.

  1971: 3M darbinieku/pernsionāru Dāvanu saskaņošanas programma ir izveidota labdarības ziedojumiem.

  1973: Tiek izveidoti kopīgi darbinieku izbraucieni ar busiņu. Tiek izveidota enerģijas vadības nodaļa.

  1974: 3M ir viena no pirmajām korporācijām, kas piedāvā Darbinieku palīdzības programmu, kas nodrošina personas izglītošanu un konsultāciju pakalpojumus darbiniekiem un viņu ģimenēm.

  1975: 3M vides politiku pieņem 3M direktoru padome. Tiek izveidota programma "Piesārņojuma novēršana atmaksājas (3P)". Pirmā gada rezultāti: 19 projekti novērsa 73 000 tonnu izmešu gaisā, 2800 tonnas notekūdeņu dūņu izveidošanos.

  1977: 3M un ASV Vides aizsardzības aģentūra sponsorē četras konferences par piesārņojuma novēršanu.

  1980: Pirmo reizi tiek pieņemti 3M drošības un veselības noteikumi.

  1981: Tiek uzsākta Vides audita programma.

  1984: Pasaules vides centrs iepazīstina 3M ar pirmo gadskārtējo zelta medaļu starptautisko korporāciju vides sasniegumiem. 3M ir pirmā korporācija, kas piedāvā saviem darbiniekiem slimo bērnu aprūpes pakalpojumus. Tajā pašā gadā, 3M uzsāk 3M ASV darbinieku aptauju un veic standarta viedokļu aptauju visā pasaulē ik pēc diviem gadiem, lai novērtētu darbinieku viedokli. 3M CARES (Kopienas rīcības pakalpojumi strādājošiem pensionāriem) programma ir izveidota, lai savestu kopā brīvprātīgos pensionārus un piemeklētu domubiedrus ar vienādām vajadzībām.

  1986: Tiek izveidota 3M Kopienas brīvprātīgo balva.

  1987: Tiek izveidota 3M kopienas drošības, veselības un vides komiteja. Tiek uzsākta 3M Izmešu samazināšanas programma.

  1988: Tiek pieņemti 3M ķīmiskas ozona noārdīšanās pakāpeniskas samazināšanas noteikumi.

  1989: Tiek izveidoti un publiski paziņoti 3M 2000. gada vides mērķi. Tiek pieņemti 3M darbinieku drošības, veselības un vides noteikumi. Valsts Dzīvās dabas federācija piešķir 3M savu Vides sasniegumu balvu.

  1990: Tiek ieviestas pārstrādāta papīra Post-it ® piezīmju lapiņas. Tiek apstiprināta 3M 16-punktu Drošības programma.

  1991: Tiek saņemta Stratosfēras ozona aizsardzības balva no ASV vides aizsardzības aģentūras.

  1993: Tiek sasniegts 3M mērķis par 70% samazināt pasaules izmešus gaisā. Tiek saņemta ASV Zivju un Dzīvās dabas dienesta Dzīvās dabas korporāciju balva.

  1994: ASV vides aizsardzības aģentūra piešķir 3M sasniegumu balvu par veiksmīgu piedalīšanos 33/50 Brīvprātīgo gaisa emisiju samazināšanas programmā.

  1995: 3M laiž klajā pasaulē pirmo hlorfluorogļūdeņražus-nesaturošo dozēto inhalatoru astmas ārstēšanai. 3M uzsāk programmu traumu un slimību samazināšanai par 50% četros gados. 3M saņem Tehnoloģijas balvas valsts medaļu, ASV augstāko apbalvojumu par tehnoloģiskiem sasniegumiem.

  1996: Ilgtspējīgas attīstības padomes prezidents Klintons izvēlas 3M 3P programmu prezidenta ilgtspējīgas attīstības balvai. Tiek noformēta 3M vides vadības sistēma. Tiek izstrādāts 3M globālās drošības un veselības plāns.

  1997: 3M izveido Dzīves cikla pārvaldības sistēmu, lai nodrošinātu vides, veselības un drošības jautājumu izskatīšanu jaunu produktu izstrādē. 3M zinātnieki saņem Ķīmijas varoņu balvu no Amerikas ķīmijas biedrības par 3M hidro fluoro ētera (HFE) izstrādi kā hlorfluorogļūdeņražu aizvietotāju. 3M uzsāk Lifescapes programmu, lai palīdzētu darbiniekiem aizsargāt viņu veselību, drošību un labklājību darbā un mājās.

  1998: 3M nosaka drošības un veselības aizsardzības mērķus, lai samazinātu darba traumu rašanos un slimības par 25% gadā trīs gadu laikā.

  1999: Hamburgas vides Institūts Vācijā ierindo 3M otrajā vietā eko veiktspējā starp 50 lielākajiem ķīmisko vielu izmantotāju uzņēmumiem visā pasaulē.

  2000: Tiek izveidota 3M GIVES (brīvprātīgā dienesta dotāciju ieviešana).

  2001: Tiek izstrādāti vides mērķi 2005. gadam. 3M Ieguldījumu programmai tiek pievienots vides faktors. 3M saņem Gaismas fonda izcilības balvu par darbu korporatīvās kopienas labā.

  2002: 3M ir uzskaitīti Dow Jones ilgtspējības indeksā kā līderi rūpniecības preču un pakalpojumu kategorijā. 3M ir iekļauti FTSE sociāli atbildīgo investīciju indeksā. 3M saņem balvu "Vīzija par Ameriku" no organizācijas "Amerikas skaistuma saglabāšanai" (Keep America Beautiful).

  2003: 3M saņem Tīra gaisa izcilības balvu pārvaldes un noteikumu jaunievedumu kategorijā, to piešķir ASV vides aizsardzības aģentūra.

  2004: 3M tiek piešķirta 2004. gada Enerģijas zvaigznes (Energy Star) balva no ASV vides aizsardzības aģentūras un ASV Enerģētikas departamenta par tās vadošo lomu enerģijas apsaimniekošanā.

  2005: 3M tiek piešķirta ASV vides aizsardzības aģentūras klimata aizsardzības balva. 3M pabeidz savu 2000. -2005. gada korporācijas Vides mērķu programmu, pārsniedzot katru no tās mērķiem, un uzsāk jaunu korporācijas Vides mērķu programmu 2005. – 2010. gadam. 3M tiek piešķirta balva par 2005. gadā visvērtīgākā piesārņojuma novēršanu (VPN2) no Nacionālās piesārņojuma novēršanas aģentūras. 3M tiek izvēlēti no ASV vides aizsardzības aģentūras kā pirmie korporatīvā līmeņa
  Valsts vides sniegumu sasniedzēju izsekošanas balvas ieguvēji.

  2008: 3M izveido to atjaunojamās enerģijas sadali. 3M nosaka jaunus stratēģiskās ilgtspējības noteikumus..

  2010: 2010. gada rudenī, 3M sāk sadarboties ar Amerikas VAA (vides aizsardzības aģentūra) un Minesotas piesārņojuma kontroles aģentūru (MPKA), lai VAA enerģijas zvaigznes izstādi aizvestu arī uz Minesotas valsts gadatirgu. Skatīties video.

  2011: 3M nosaka savus ilgtspējas mērķus 2015. gadam. Jau astoto gadu pēc kārtas ASV vides aizsardzības aģentūra un ASV enerģijas departaments ir piešķīris 3M izcilības balvu Enerģijas vadībā par enerģijas pārvaldības pastāvīgu uzlabošanu.

  2013: 3M komanda veic brīvprātīgo darbu vairāk nekā 250 000 stundu apjomā un ziedo vairāk nekā 61,6 miljonus ASV dolāru naudā un preču ziedojumos.

  2014: 3M pievienojas ANO Globālajam Līgumam. 3M pasaules enerģijas saglabāšanas centieni iegūst ASV Vides aizsardzības aģentūras ENERGY STAR® balvu. Šo godu 3M saņēm 10 gadu pēc kārtas, bet pirmo reizi kā nozare.


Mūsu sadarbības partneri

 

 • Sadarbība ir svarīga mūsu dzīvotspējas stratēģijas daļa. Mēs sadarbojamies ar dažādām organizācijām, lai iegūtu redzējumu no dažādiem skatu punktiem attiecībā uz dzīvotspēju, labāku izpratni par mūsu ieinteresēto pušu stāvokli un mehānismu, kā mācīties no mūsu līdzinieku veiksmēm un neveiksmēm.

 • Dabas aizsardzības logo

  Dabas aizsardzība

  Kopā mēs esam finansējuši projektus ASV, Ķīnā, Brazīlijā, Kanādā un Meksikā.

 • Attēls ar ūdenskritumu

  Tumšais mežs

  500 tūkstoš dolāru vērtais 3M dotāciju fonds palīdzēs nodrošināt Kanādas vēsturē ielākā privātā zemes gabala iegādi vides aizsardzībai, kas aizņem teritoriju no Jeloustonas līdz Jukonai. Šī zeme, savienojot dažādas aizsargātās teritorijas, palīdzēs atjaunot Kanādas ziemēlbrieža un citu būtisku sugu dabisko dzīvesvietu.

 • Mežu mantojuma aizsardzības zeme

  Minesotas mežu mantojuma apvienība

  1,5 miljonu vērta dotācija, lai aizsargātu 89 000 akrus zemes Ziemeļminesotā, padarot to par vienu no lielākajiem palikušajiem neskartajiem mežiem valsts mērogā.

 • Zaļojoši kalni

  Kontinenta kronis

  2011. gadā 3M nodrošināja 1 miljonu dolāru vērtu dotāciju, lai savienotu aizsargājamu zemi Montanā, Aidaho, Vaijomingā un dienvidu Britu Kolumbijā un izveidotu 60 miljonu akru lielu tīklu. Šī ir viena no lielākajām aizsargājamo zemju izveidēm Ziemeļamerikas vēsturē.

 • Izmešu kredītpunkti

  3M ir spējuši nopelnīt izmešu samazināšanas kredītpunktus saskaņā ar ASV vides aizsardzības likumiem, lai samazinātu izmešus gaisā, kas pārsniedz vides normatīvo aktu prasības. Vairumā gadījumu mēs vai nu pārdevām šos kredītpunktus un peļņu atdevām vides projektiem vai ziedojām kredītpunktus valstij un vietējām pašvaldībām gaisa kvalitātes uzlabošanai.

 • Pasaules Resursu institūts

  Mēs sadarbojamies ar Pasaules Resursu institūtu un kolēģiem no Pasaules ilgtspējīgas attīstības padomes, lai izstrādātu globālu protokolu un noteiktu oglekļa izmešu daudzumu piegādes ķēdēs un produktu dzīves ciklos.

 • Dizains videi

  Mūsu Ēku un komercpakalpojumu nodaļa piedalās Dizains videi (DFE) iniciatīvā, ko ierosinājusi ASV Vides aizsardzības aģentūra (VAA). Kā daļa no iniciatīvas, 3M pētnieki strādā kopā ar valdības speciālistiem, lai indentificētu efektīvas ķimikālijas tīrīšanas līdzekļiem, kas aizsargā gan cilvēka veselību, gan dabu.