Normālos apstākļos cilvēka āda spēj sevi pasargāt un dziedēt, taču tas nebūt nenozīmē, ka tā ir visu varena. Ādas aizsargslānim ir nepieciešams uzturēt noteiktu mitruma līmeni un taukainību, lai tas spētu normāli funkcionēt. Tikai šādos apstākļos aizsargslāņa elastīgā un noslēgtā virsma spēj pasargāt ādu no kaitīgu vielu iekļūšanas tajā.
Āda jātīra rūpīgi, taču pēc iespējas maigāk. Pārliecinieties, ka jūsu darba vietā ir pieejami ādas tīrīšanas līdzekļi, kā arī produkti, kas veicina ādas normālu funkcionēšanu.
Ideālā gadījumā ādu ir jākopj ar ādas aizsargkrēmu (kas nesatur silikonu!). Tādā veidā jūs veicināsiet to, ka pie jūsu ādas nepielīp netīrumi un sveķi, un tos būs arī vieglāk notīrīt.
Neatkarīgi no tā, cik labi jūs pasargājat savu ādu pirms darbu veikšanas, to ir tik pat svarīgi kopt arī darba dienas beigās. Pēc ādas rūpīgas notīrīšanas pilnībā nosusiniet arī ādu starp pirkstiem un izmantojiet mitrinošu krēmu, kas ātri iesūksies jūsu ādā.
1.) Netīrumi uz ādas
Lielākajā daļā krāsotavu tiek izmantoti no nitrilkaučuka vai vinila izgatavoti (vai pārklāti) cimdi, kas pasargā ādu no šķīdinātāju ietekmes. Izmantojiet cimdus, veicot tādus darba uzdevumus kā pildvielas jaukšana un svēršana, un krāsas jaukšana vai krāsas/pildvielas uzklāšana. Strādājot ar ūdenī šķīstošiem materiāliem, cimdi ir obligāti jāizmanto.
Remonta darbnīcu strādniekiem ir sevi jāpasargā no mehāniskām traumām, piemēram, sagriešanās, vai eļļu, līmju, tīrīšanas līdzekļu, hermētiķu utt. nokļūšanas uz ādas.
Katram konkrētam darbam ir pieejami aizsargcimdi plašā klāstā; pārliecinieties, ka esat izvēlējies atbilstoša tipa cimdus un, ja nepieciešams, nomainiet tos.