Elpceļu aizsardzība, veicot remontu pēc auto sadursmes

 • Lai nodrošinātu, ka vienmēr ir pieejams skābeklis pietiekamā daudzumā dzīvībai svarīgu organisma funkciju nodrošināšanai, organismam ir regulāri jāuzņem svaigs gaiss. Gatavojoties krāsošanas darbiem un krāsas/pildvielas/gruntskrāsas uzklāšanas laikā mūsu organisms tiek pakļauts kaitīgu vielu iedarbībai, kas var traucēt elpošanu un plaušu funkciju.

    

  Elpošana - pati svarīgākā organisma funkcija - ir jāaizsargā no

    

  • Daļiņām, piemēram, putekļiem ("P-tipa filtri")
  • Izgarojumiem, piemēram, GOS / šķīdinātāja garaiņiem - ("A-tipa filtri")
  • Krāsas miglas - A2P2 - filtru kombinācija

Putekļu daļiņu un noteiktu šķidru vielu filtrēšanas uzdevumu pilda daļiņu maskas. Aktīvā ogle filtrē izgarojumus un gāzes.

Daļiņu filtrēšanas maskas klasificē pēc to absorbcijas spējas un pakāpes - maskas iedala P1, P2 un P3 klasēs, kur P3 ir visaugstākais aizsardzības līmenis.

Arī aktīvās ogles filtrus klasificē šādā veidā, taču tikai divās A klasēs, no kurām A2 ir visaugstākā.

Krāsas izsmidzināšanas darbā parasti tiek izmantots A2P2 kategorijas filtrs, jo nākas saskarties gan ar daļiņu, gan izgarojumu iedarbību vienlaikus.

Atcerieties: Ir svarīgi regulāri mainīt elpošanas aprīkojuma filtru - aizsērējis filtrs nefunkcionē un nevar jūs pasargāt!

Kad aizsērē daļiņu filtri, caur tiem ir vēl grūtāk elpot. Aktīvās ogles filtrus ir ieteicams nomainīt ik pēc 40 darba stundām. Nav jāgaida, līdz šie filtri pilnībā aizsērē.

Vienmēr pārbaudiet konkrētajā valstī spēkā esošās un remonta darbnīcā piekoptās vadlīnijas - turpmākie norādījumi ir tikai informatīviem nolūkiem. Vienmēr pārliecinieties, ka ievērojat elpceļu aizsardzības norādījumus vai lietošanas instrukcijas

 • P1 filtrs (FFP1)

  Īslaicīgiem slīpēšanas darbiem, kuru rezultātā neizdalās toksiski putekļi

 • P2 filtrs (FFP2)
  P2 filtrs (FFP2)

  Standarta slīpēšanas vai metināšanas darbiem (iespējams, ar papildu aizsardzību pret ozonu!)

 • P3 filtrs (FFP3)

  Veicot darbus, kuru gaitā izdalās liels daudzums putekļu, kā arī ierobežotas toksicitātes putekļi. Jebkuru šaubu gadījumā nēsājiet aizsargaprīkojumu ar atsevišķu gaisa padevi!

 • Iegādes vietas
  Iegādes vietas